ISSN 2307-9878 (Print)
ISSN 2518-1181 (Online)
DOI 10.33146/2307-9878

Індексування

Міжнародні наукометричні бази

RePEc (Research Papers in Economics) - результат спільних зусиль сотень добровольців у 86 країнах для підвищення рівня розповсюдженості результатів досліджень в галузі економіки та суміжних наук. Сервіси RePEc забезпечують ведення профілю автора, формування інформаційних архівів, індексування науково-дослідних установ та цитування наукових робіт.

Index Copernicus - міжнародна наукометрична база доступна в режимі онлайн, створена в 1999 році в Польщі. Сервіс передбачає можливість створення профілю вченого і містить інструменти оцінки продуктивності науки. Також Index Copernicus пропонує традиційне реферування та індексування наукових публікацій.

Російський індекс наукового цитування (РІНЦ) - започаткована у 2005 році інформаційно-аналітична система, ціллю функціонування якої є оцінка і аналіз публікаційної активності й цитованості російських дослідників, організацій та видань. В основі системи лежить бібліографічна реферативна база даних, яка включає як російські, так і наукові журнали країн СНД та ближнього зарубіжжя, а також інші типи наукових публікацій: доповіді на конференціях, монографії, навчальні посібники, патенти, дисертації.

Міжнародні агрегатори наукових ресурсів та інформаційні каталоги

Crossref Member Badge

CrossRef - об'єднання видавців наукових публікацій, створене з метою розробки та підтримки всесвітньої високотехнологічної інфраструктури наукових комунікацій. Асоціація CrossRef підтримує спільну всесвітню службу взаємної цитованості, яка функціонує як своєрідний шлюз між електронними платформами видавців. Ця служба не зберігає повні тексти наукових публікацій, але вона зберігає інформацію про зв'язки публікацій через технологію Digital Object Identifier (CrossRef DOI), а також метадані опублікованих наукових матеріалів. Членами CrossRef наразі є 5 тис. видавців з усього світу. База даних цитувань CrossRef охоплює більше 75 млн журнальних статей та інших типів наукових публікацій.

Сервіс EBSCOhost поєднує доступні через веб-інтерфейс бази даних наукової інформації та потужні інструменти збору, пошуку і управління інформаційними ресурсами. EBSCOhost надає можливість пошуку повнотекстових, рецензованих статей наукових журналів, довідників та інших публікацій з різних наукових дисциплін. Включає в себе як бази даних доступні на умовах передплати, так і бази даних, які знаходяться у відкритому доступі.

Прагнучи до розширення можливостей дослідників і бібліотекарів у всьому світі, ProQuest, завдяки партнерству з власниками контенту, агрегує та забезпечує зберігання різнотипових інформаційних масивів. Продукти та технології ProQuest підвищують ефективність використання інформаційного контенту та спільного управління ним.

J-Gate - електронна платформа, створена в 2001 році компанією Informatics India Limited, яка забезпечує безперервний доступ до мільйонів журнальних статей.
J-Gate підтримує інтуїтивно зрозумілий та простий у користуванні інтерфейс, що містить різноманітні фільтри для здійснення пошуку. Забезпечуючи користувачам доступ до контенту широкого кола видавців на одній платформі, J-Gate суттєво підвищує рівень використання опублікованих у журналі матеріалів.

Каталог Ulrich's Periodicals Directory американського видавництва Bowker, являється найбільшою базою даних, що охоплює світовий потік серійних (періодичних і таких що продовжуються) видань за всіма тематичними напрямками життєдіяльності. Довідник Ulrich's вперше був опублікований в 1932 році.

MIAR - один із інструментів наукометричної оцінки, що збирає дані для ідентифікації та аналізу наукових журналів. Система обчислює так званий індекс ICDS (Secondary Composite Index Broadcasting), а також дозволяє виявити в яких наукометричних базах індексується журнал, якщо він звичайно включений у MIAR. Крім цього, система надає інформацію про журнали з інших інструментів оцінки, таких як Sello de Calidad FECYT, Scimago Journal Rank або CARHUS+, а також їх політику відкритого доступу, представлену відповідними кольорами в базі ROMEO.

Research Bible - відкрита пошукова база даних, створена зусиллями наукового співтовариства Японії. Мета проекту - сприяння розвитку наукових спільнот різних країн та більш широкому висвітленню результатів їх наукових досліджень.

Google Академія - популярний сервіс Google, який дозволяє легко здійснювати розширений пошук академічної літератури. Метою Google Академії є упорядкування статей, подібно до того, як це роблять дослідники, оцінюючи повний текст статті, автора, видання, в якому було опубліковано статтю та частоту цитування цієї статті в іншій академічній літературі.

Наукові бібліотеки

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського - найбільша за обсягом фонду та площею приміщень бібліотека України, головний науково-інформаційний центр держави. Входить до двадцяти найбільших національних бібліотек світу. В Україні усі електронні версії періодичних друкованих наукових фахових видань оприлюднюються на офіційному сайті Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського.